
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.05 % |
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 30 mA |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Max Output Current | 50 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 120 µA |
| Max Output Voltage | 2.5 V |
| Reference Voltage | 2.5 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Shunt Current | 50 mA |
| Initial Accuracy | 0.05 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Fixed |
Stock: 23
Distributors
pcbx
Unit Price$4.97942
Ext.Price$4.97942
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.97942 | $4.97942 |
| 10 | $4.23821 | $42.38210 |
| 25 | $3.89523 | $97.38075 |
| 50 | $3.58001 | $179.00050 |
| 100 | $3.29034 | $329.03400 |
| 300 | $3.18520 | $955.56000 |
| 500 | $3.08344 | $1541.72000 |
| 1000 | $2.98983 | $2989.83000 |
